Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Prośba o pomoc w wycenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Prośba o pomoc w wycenie

    Zamieszczone przez Udesky
    Zamieszczone przez r2r
    wasyl napisał/a:
    Qrde stary podsunąłeś mi pomysł na nowy program typu "BigBrother" ! Wystarczy zamontować kamerki w taksówkach i komedia murowana !!!
    A wiecie co, już kiedyś coś podobnego było. Tyle, że taksówkarzem był znany przebrany aktor - chyba.
    r2r pisz do jakieś TV i może dostaniesz autorski program. :szeroki_usmiech
    Z aktorem to sobie można na starcie wsadzić w buty takie program, bo na początku odrazu jest zła perspektywa.
    Jak byłbym Piotrem Fronczewskim to każdy pasażer pierdziałby do mnie fiołkami, a że nim nie jestem to czasem zamiast od "dzień dobry", zaczynam kurs od "jedź kurwa w lewo, potem prosto, potem kurwa w prawo, bo kurwa zapomniałem ulicy, poźniej ci pokaże gdzie dokładnie".

    Program byłby zdecydowanie +18 bo dużo mięsa by się przewijało.

  • #2
    Prośba o pomoc w wycenie

    Witam, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem sprzedaży Octavii i zakupu czegoś szybszego z trochę wyższej półki. Niestety na alledrogo i łotomoto ilość Octavii z tym silnikiem jest znikoma, a w tym wyposażeniu i z tego rocznika praktycznie nie występuje. W związku z tym mam do Was prośbę o oszacowanie kwoty jaką mógłbym żądać za auto, oczywiście mam swój typ, ale o tym poźniej...

    Co do auta:

    Wersja FL
    Rok 2009 (odebrana na początku maja)
    1.8 TSI Kombi, anthracite gray
    obecny przebieg 91xxx km (nie pamiętam dokładnie)
    bezwypadkowa (delikatne puknięcie z przodu - zabrakło 5cm; delikatnie (kilka mm) przemieszczony przedni zderzak, na pierwszy rzut oka brak śladów)

    wersja ELEGANCE +:
    - czujnik ciśnienia w oponach
    - pół-skóra (Duo-Black)
    - Sunset
    - pas przeciwsłoneczny na przedniej szybie
    - zestaw 8 głośników (radio Swing)
    - spryskiwacze reflektorów

    Do tej pory bezproblemowa eksploatacja. Wymienione klocki hamulcowe przód i tył.

    Komentarz


    • #3
      EUROTAX PODAJE 53 TYS PLN

      POZDRAWIAM

      Komentarz


      • #4
        Morten84, ok 48 000 wartość rynkowa jest takiego auta

        adamos12 a wziąłeś pod uwagę przebieg auta, wyposażenie itp?
        Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

        Komentarz


        • #5
          adamos12, skąd taka kwota? W bezpłatnej wycenie Eurotax jest do wyboru tylko 1.9 TDI Ambiente i na dodatek z przed FL (04-09).

          Komentarz


          • #6
            wejdz sobie na axa albo inne towarzystwo ubezpieczeniowe tam bedziesz mial mozliwosc skonfigurowania swojego auta z wszystkimi opcjami i uzyskasz wycene wg eurotax lub adatex (nie wiem czy nei pomylilem nazwy).

            Komentarz


            • #7
              Yarwa, i taką wycenę to sobie możesz w buty wsadzić...
              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez lukasz3112
                Yarwa, i taką wycenę to sobie możesz w buty wsadzić...
                Twoja propozycja też wydaje się trochę zaniżona, zwłaszcza, że Sam wyceniłeś swoją O2 z 2x większym przebiegiem na 43tys...

                Komentarz


                • #9
                  Morten84, kolego mylisz pojęcia. To ile ktoś chce za auto a to ile jest warte to są dwie różne rzeczy. Jeżeli uważasz że zaniżylem CI wartość to podejdź do jakiegokolwiek stowarzyszenia rzeczoznawców i poproś o wycenę wg Info Eksperta. I wtedy sam zobaczysz.
                  Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                  Komentarz


                  • #10
                    Morten84,

                    wg moich szybkich, spod palucha wyliczeń, zachodni sąsiedzi krzyczą ca 56% obecnej ceny katalogowej.....może to da Ci jakiś poglądna temat.... :szeroki_usmiech
                    >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukasz3112
                      Yarwa, i taką wycenę to sobie możesz w buty wsadzić...
                      a to juz inny temat. Pisalem tego posta na szybko na komorze a sens mial byc taki ze korzystajac z kalkulatora ubezpieczalni mozna wstawic dokladnie swoj model ze wszystkimi dostepnymi opcjami a nie tak jak na stronie eurotaxu bez oplat jest to w formie ograniczonej do jakiegos typu silnika itp., a jak chce sie konkretne swoje auto wprowadzić to trzeba ponosic koszty.

                      Komentarz


                      • #12
                        Eurotax zaniża... kupiłem za kwotę X, a eurotax wycenił na 2k mniej z wielkimi bólami, jak ubezpieczyciel musiał na infolinii potwierdzać cenę. Do tego doszła rejestracja i opłaty itd itp 4k

                        Komentarz


                        • #13
                          natash, tak mi się skojarzyło, że może przepłaciłeś i eurotax nie zaniża jednak ;-)
                          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                          Komentarz


                          • #14
                            w moim przypadku patrząc na cenę sprzedaży i wycenę eurotaxową do ubezpieczenia zaniżył i to znacznie,
                            auto sprzedałem za 35tys. w listopadzie a na koniec sierpnia według eurotaxu wyszło 31300,
                            F10 530D 258PS

                            Komentarz


                            • #15
                              Jak w eurotaxie wybierzesz sprowadzony to z klucza spada cena o 10-20% nie pamiętam, takie opinie o autach sprowadzonych głównie przez handlarzy ma ten system :P

                              Komentarz


                              • #16
                                IMO okolo 50k zł, ale to kwestia mocno indywidualna. Czy prowadziles ksiazke serwisowa, czy masz faktury na czesci wymieniane poza ASO i po gwarancji itd.

                                Poza tym, zalezy czy potrzebujesz juz sprzedac (wtedy 48) czy wcale Ci sie nie spieszy (52 )
                                Ja tu tylko sprzątam...

                                Komentarz


                                • #17
                                  wycena wg wew. Euroatxu T.U hestia

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Książka jest oczywiście prowadzona od samego początku, auto było cały czas serwisowane w ASO i nawet ostatnie dwie wymiany oleju również były przeprowadzane w ASO (olej Motul jakby ktoś pytał). Pi razy oko szacowałem właśnie 53tyś, tak więc myślę, że jeżeli już się zdecyduję to 52tyś zł na serwisach i 49500 zł dla OCP będzie odpowiednią ceną Tak więc dzięki wszystkim za dyskusję, teraz pozostaje tylko podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli się zdecyduję, auto za 1-2 miesiące będzie na sprzedaż.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Yarwa
                                      wejdz sobie na axa albo inne towarzystwo ubezpieczeniowe tam bedziesz mial mozliwosc skonfigurowania swojego auta z wszystkimi opcjami i uzyskasz wycene wg eurotax lub adatex (nie wiem czy nei pomylilem nazwy).
                                      Faktycznie lipa jakaś z ciekawości sprawdziłem i mi na mojego Passata '99 rok wyszła wartość 21 tys :szeroki_usmiech
                                      B5 FL 1.9 TDI '05
                                      Clio II 1.2 16V '04

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X